Polisin Dur İhtarına Uymadığı Gerekçesi İle Açtığı Ateşte 1 Kişi Öldü

EVRENSEL

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde polisin dur ihtarına uyulmadığı gerekçesi ile ateş açtığı araçta 1 kişi hayatını kaybetti.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde uygulama noktasında polis, sürücüsünün dur ihtarına uymadığı gerekçesi ile ateş açtı. Araç sürücüsü Abdullah Arat olay yerinde yaşamını yitirdi.

Mezopotamya Haber Ajansında yer alan habere göre, araç sürücüsü Abdullah Arat’ın (25) ehliyetsiz olduğu ve heyecanlanıp kontrol noktasında durmadan geçmek istemesi üzerine polisler ateş açtı. Olay yerinde yaşamını yitiren Arat’ın cenazesi, Ergani Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Araçta bulanan ve isimi öğrenilemeyen diğer kişinin ise gözaltına alındığı öğrenildi.

Arat’ın cenazesi, getirildiği Diyarbakır Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından aile fertleri tarafından teslim alınarak Şölen (Killeş) Mahallesine götürüldü. Arat burada yapılan dini vecibelerin ardından toprağa verildi.

Valilik Açıklaması

Diyarbakır Valiliğince yapılan yazılı açıklamada ise şöyle denildi:

“11.12.2018 günü saat 03.00 sıralarında Ergani İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılmakta olan sabit uygulama esnasında, uygulama noktasına gelen bir aracın kontrol noktasında durmayarak kaçması üzerine, aracı takip etmeye başlayan görevli polis memurlarınca ikaz etmek ve durdurmak amacıyla, aracın lastiklerine doğru ateş açılmıştır. Yaşanan takip sonucunda Ergani Devlet Hastanesi acil servisi girişinde durdurulan araçta yapılan kontrolde, ön koltukta oturan A.A. adlı şahsın yaralandığı tespit edilmiştir. Yaralı şahıs hastanede yapılan müdaheleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Olayla ilgili olarak Ergani Kaymakamlığınca ve Ergani Cumhuriyet Başsavcılığınca adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.”

Yayınlanma tarihi

11 December 2018

Kategori Listesi

Etiket Listesi